| Sheey_Mihaela_1988 a întrebat:

Stie cineva cat timp este valabila o trimitere de la medicul de familie pentru o internare in spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
atat trimiterea cat si reteta e valabil o luna, dar atat timp cat ai o trimitere pentru internare, cred ca este in interesul tau sa te duci cat mai repede, altfel intampini rautati la internare..nu poti avea o internare si tu sa te prezinti exact cand isi pierde valabilitatea, inseamna ca nu esti bolnav.tu ori acea persoana
O zi bunahappy

| SimonaCristina a răspuns:

Trimiterea pentru internare presupune o urgenta medico-chirurgicala, deci cu cat mai repede, cu atat mai bine. Sanatate!

| 5Cx a răspuns:

Medicul care a scris trimiterea iti poate spune.

| ModarcaDaria a răspuns:

Pai ar trebui sa scrie happy