| georgy_7464 a întrebat:

Stie cineva ce inseamna cand iti tremura buzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iiirrriiisss a răspuns:

Din punct de vedere medical:
La fel ca si limba, buzele pot reflecta starea de sanatate sau boala a diferitelor organe fizice.
Trebuie observata marimea, forma, suprafata, culoarea si conturul buzelor. Daca busele sunt uscate si aspre, acest lucru indica deshidratarea. NERVOZITATEA SI TEAMA, CREEAZA, DE ASEMENEA, USCAREA SI TREMURUL BUZELOR. In anemie buzele devin palide. Ca rezultat al fumatului cronic buzele devin negre-maronii.
Inflamarile repetate pe marginea buzelor indica prezenta herpesului si un deranjament. Daca exista pe buze mai multe puncte maro deschis, este vorba de o slaba digestie sau de viermi in colon. Daca exista o stare de icter, buzele se ingalbenesc. In bolile de inima buzele devin albastre din cauza lipsei de oxigen.
Decolorarea diverselor zone ale buzelor indica o dezordine a unui organ.

5 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Este posibil sa ai o cadere de calciu dar du-te la dr.

| maryana5 a răspuns:

Cunosti o persoana nouawinking

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Tremuratul acesta poate fi si datorita emotiilor.

| bibitza a răspuns:

Cere un saruthee hee. glumeam :d... nu stiu... big grin

| LauraDana a răspuns:

Uite stiu eutongue deci mie mi s-a intamplat de foarte multe orihappy dar cand aveam emotii sa dam exemplu Sa zicem ca tie iti place de un baiat dar tie rusine de el si poate si el are emotii si vrea sa te sarute att ori tie iti tremura buzatongue ori luihappy dar nu tot timpul doar cand ai emotii mari, e un fel de sentiment ca si cand ai fluturasi in stomaktongueSe mai intampla cand te uiti la acel baiat mai de aproape si iti tremura buza de emotiilaughing exact asta mi s-a intamplat mietonguesper ca te-am ajutat:*