| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva, cumva, cat costa un dinte de portelan?
Un pret informativ.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| Gabry a răspuns:

Mama a spus ca 2 000RON

| Ruxy a răspuns:

Chiar ieri am vb cu un tehnician dentar si spune ca un dinte de portelan costa 100 euro. Cam multicel...parerea mea. Mai bine am grija de dinti big grin

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

350 ron (coroana de acoperire metalo-ceramica), cel integral ceramic e mai scump si sunt putini tehnicieni care fac asta. si daca te referi la implant, e mai scump decat primele variante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Costul unui astfel de dinte este cuprins între 250 și 400 ron.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ultima data era 150 de euro dar depinde de cabinet, atentie ca exista portelan rusesc care este prost, cereti de fiecare data cand puneti dintisorul sa vi se arate sticla in care a fost confectionat, mergeti la laborator si vedeti cand este turnat in forma sau luati proba din el si duceti la un alt laborator pentru autentificare, se fac multe smecherii, se poate pune inclusiv acril nuanta A care este cea mai alba dar este acril, dv n-aveti cum sa va dati seama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intre 60 si 100 de euro...depinde de cabinet! Iti dau eu o adresa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ruxy, multicel 100 de euro?
Dar ce zici ca in Roma e 2350 de euro un dinte?
Cum ti se pare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da depinde de oras de tara de multe, si portelanul este de mai multe categorii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat iti pui 3 dinti iti iei o masina, nu se merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum iti dai seama ca e portelan si nu semiportelan?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

700 ron

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

530ron

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, stie careva cat m-ar costa sa imi pun 2 dinti? unul il am spart de 1 an jumate km asa e langa caninul stang si unu mi s-a spart ieri cel de langa caninul drept, as vrea si eu sa imi spuneti un pret aproximativ sa mii pun ca nu mai suport sa stau asa, vorbesc si ssait cryingcryingcrying. va multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Costa 100 euro pe suport de metal si 200 euro pe suport de zirconiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100 de euro un dinte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Octombrie 2010 - 330 RON/buc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar o masea? cea de langa canin? cu implant sau/si cu legatura...nu prea as vrea sa imi stric caninul ca este destul de bun si frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100euro

| Ferencz_Kobra_Adrian_1983 a răspuns:

HeeeHee stirbule big grin ...si eu is la fel laughing p mine ma costa 350 lei...din portelan big grin

| remusxxx a răspuns:

Ce aveti mai lume.pai in londra am platit 1700 de lire pe implant si un dinte de portelan era 200 de lire

| Florin_Danniel_1985 a răspuns:

Intre 400 roni si 450 +200 roni tratamentu

| Aurelian_Aurel_1987 a răspuns:

Buna ziua am de pus an partea de jos ai fata 5 dinti cat amr costa