| TruLove a întrebat:

Stie cineva un UNGUENT ANTIMICOTIC cu care sa ma dau in colturile gurii? Am candida bucala si mi.au crapat colturile...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te ajută cu nimic dacă ( încerci să ) "tratezi local" doar acele crăpături externe de la colţurile gurii sad

TREBUIE să tratezi CORECT/complet candidoza bucală de care suferi!
În caz contrar, acele crăpături NU vor dispărea!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat la întrebările anterioare...

Toate cele bune.

| Felys a răspuns:

Clotrimazol unguent