| BabyWL a întrebat:

Stie cineva vreun tratament pentru disparitia pistruilor si a petelor? daca da astept sa-mi scrieti. Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miry a răspuns:

Cine te place te plac asa cum esti, si eu am pistrui vara apar toamna dispar, avem tenul prea deschis la culoare si sensibil, poti cere un sfat unui medic dermatolog el iti face o consultatie si decide ce tratament iti trebuie

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Soarele... Pisturiile se accentueaza mai ales la inceputul primaverii, dupa care se retrag de la soare...

eileen
| eileen a răspuns:

Stiam si eu niste creme la Sephora gasesti daca intrebi pe fetele de acolo, de depigmentare. Dar eu cred ca pistruii sunt foarte frumosi, de ce sa ii elimini?

| miriam a răspuns:

Eu folosesc un produs pe baza de "tretinoin hydracuinone"pe care l-am cumparat de putin timp de pe internet"Ebay"si functioneaza f bine.Acest produs este din Filipine si nu se gaseste in magazine, dar daca intri pe Ebay la produsele din gama maxi-peel exista aceasta solutie care da rezultate f bune. Efeciv iti curata punctele negre si petele. S unt f multumita de acest produs.

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Exact... sunt sexy pistrui. si mie mi-au aparut. nu stiu de ce esti complexata din cauza asta thinking eu am auzit de lapte proaspat. ceva si de patrunjel

| BabyWL explică:

Pai nu parea imi plac. si isi si putin complexata din cauza faptului ca am pistrui.

Si da Notem. i-am mostenit genetic.

sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer pistrui mie se par foarte sexy.Adica nu stiu. mie imi plac laughing
in privinta petelor. poate intr'o farmacie ai gasi raspunsuri mai bune.sau dermatologthinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pistrui sunt fff frumosi
nu vad dc vrei sa nu mai ai
sunt persoane care ar da orice sa aiba pistrui sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc o crema de la farmec pentru pete si pistrui.Incearca si tu!

| lil'dee a răspuns:

Pistruii apar vara de la soare... unii trec...altii raman. cel mai bine este atunci cand incepe sa se incalzeasca afara sa te dai cu o crema protectoare