| Denyisssa a întrebat:

Stiti metode bune,eficiente si foarte rapide de slabit(sa nu necesite prea multe chestii cum ar fi pastile etc deoarece,pe scurt, "mama").PS:foarte, foarte rapide si vizibile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Exista, dar iti strici sanatatea.
Te sfatuiesc sa alegi calea un pic mai grea, sa manaci sanatos, multe fructe si legume, sa faci sport ( aerobic, sarit coarda, mers pe bicicleta) in fiecare zi si ai sa vezi ca slabesti putin dar sanatos si nu o sa mai pui la loc acele kg.
Organismul e destul de preventiv, tu cand alegi metoda "slabit rapid", el depoziteaza hrana crezand ca nu ai ce sa manaci, si asa te ingrasi dublu, plus ca o sa te alegi si cu niste vergeturi ( de la slabit brusc) in afara de probleme de sanatate.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Denyisssa explică (pentru bursuc001):

Am 13 ani, 1m 56 si 49 sau 50 kg

| bursuc001 a răspuns (pentru Denyisssa):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 52, 4 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 3-4 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

O seară/noapte frumoasă.

| Denyisssa explică (pentru bursuc001):

Ms. dar mie nu-mi place chiar daca am greutatea ideala, vreau macar cu 3, 4 kg mai putin

| bursuc001 a răspuns (pentru Denyisssa):

Păi, DEJA ai cu 3-4 kg SUB greutatea IDEALĂ!

O seară/noapte frumoasă.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/1e0N7Bl.jpg

http://i.imgur.com/Li9mhMX.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In farfurie portia de mâncare sa nu fie mai mare decât pumnul tău, nu manca după ora 18:00, si bea multa apa cu lămâie.

| lumy4u a răspuns:

Pastile nu lua decat daca vrei sa mori... mananca exact ce mananci mereu dar injumatateste-ti portiile si vei vedea rezultate..si fa miscare!

| Cosmanalina0998 a răspuns:

Buna. Cel mai eficent mod prin care poti slabi e sa ai o dieta echilibrata, si aici ma refer la legume, carbohidranti in cantitati mici, proteine la fel, sport si cel mai important e sa bei apa cu lamaie. Eu am slabit 10 kg in 2 luni. Mult sport! Si fara dulciuri. Incearca sa iti faci un fel de limonada fara zahar, intr-o sticla de 2 l de apa stoarce bine 4 lamai. si din aia bea toata ziua cand iti este sete. sper sa mearga, depinde si de organism

| Roxutza52 a răspuns:

Pai, poti face sport. Sau, lamaia: e un aliment foarte sanatos care te face sa slabesti. O poti consuma simplu sau in cazul in care o dezgusti adauga apa (fara zahar)winking