| ionelallllaa a întrebat:

Stiti remedii împotriva depresiei? Ps: nu vreau sa ma duc la psiholog sau psihiatru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Un remediu foarte bun ar fi să ieși pe afară și să petreci mai mult timp cu oameni.

| aXy99 a răspuns:

Da, AUTOSUGESTIA este cel mai bun remediu.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Sa iti faci niste prieteni, sa iti gasesti un hobby si sa incerci intre timp sa rezolvi motivul depresiei

| Cristinaaa57 a răspuns:

Incearca sa eviti ce-ti face rau, ce te supara, evita persoanele care nu sunt menita sa ramana in viata ta si lucrurile care-ti fac rau

| bibi518 a răspuns:

Incearca sa iti ocupi timpul cu ceva, sa te distrezi facand ceva ce iti place si te captiveaza sau pur si simplu iesi in oras cu prietenii, cu niste colegi si distrati-va.
Ideea este sa te distrezi cat mai mult si sa uiti de suferinta si tristetewinking