| mee2011 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare prosteasca, dar chiar vreau sa aflu raspunsulbig grin. Cum faci sa nu te mai doara funsul de la saua de la bicicleta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Si eu as vrea sa aflu asta. Mai ales in primele dati cand merci cu ea, dupa o perioada in care nu ai mers. Ca acum, cand nu am mers din cauza frigului.

| RS4 a răspuns:

Cel mai simplu e sa schimbi saua! sunt tot felul de modele, cu gel, sau burete, foarte confortabile! dar bineanteles ca si costa! bafta!

| eddieoffroad a răspuns:

Exista niste pantaloni gen pantalonii scurti care au un burete special in partea fundului.Acesti pantaloni sunt pantaloni pentru ciclisti.Eu am pantaloni din aceea si sunt foarte buni, ii poti lua pe sub pantaloni de trening, blugi si ce mai vrei tu...Cum ti-am spus, sunt foarte buni.

| Cris3584 a răspuns:

Eu cred ca trece cu timpul. daca mergi regulat pe bicicleta, doare la inceput, insa trece.