| CrazyKiddd a întrebat:

Sunt baiat, am 14 ani.Azi la scoala ne-a facut un control la cabinetul medical... aveam pulsul 140, dar am alergat 2 etaje ca sa fiu printre primii laughing
Acum il am intre 100-105.Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alin4uuu a răspuns:

Pulsul normal e intre 60 si 80 max 100 mergi la un doctor de familie pentru un control de rutina explica-i ce si cum si sa te consulte si doctorul putin sa sa isi dea o parere, dar tu nu te simti rau nu? Iti simti pulsatiile inimii?

| CrazyKiddd explică (pentru Alin4uuu):

Nu...nu ma simt rau happy Nu simt...doar daca pun mana la inima rolling on the floor ceea ce e logic :3