| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bune pastilele de slabit xls? Mi le-am cumparat dar voia sa stiu daca le-a mai folosi cineva si daca a dat rezultate.Am 54 kg dar vreau sa ajung la 50kg.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Draga mea, am avut si eu intentia sa iau pastile de slabit si chiar xls, dar cand am cautat pe net despre ele (voiam sa stiu mai multe amanunte, ca si tine), am dat de un forum, unde am aflat de la persoane care luasera astfel de pastile, cat de daunatoare sunt organismului. Am inteles ca dau tot felul de reactii adverse, care mai de care mai rele, in functie de organismul fiecareia. Sunt ca o otrava pentru organism. In consecinta, am renuntat. Este o vorba care spune: Cine te iubeste, te iubeste si-asa! Desi, la drept vorbind, la tine nu-i cazul, căci la 54 Kg ale tale, cred ca arati f. bine (chiar daca ar fi sa ai inaltime mica). Deci nu ar trebui sa-ti faci probleme, cu atat mai putin, sa iei aceste pastile. Dar, bineînteles ca decizia iti apartine! Deci, gandeste-te bine, inainte de a lua decizia finala!

| alexa a răspuns:

Buna, nu inteleg de ce trebuie sa folosesti pastilele astea? :O:O:O
Ai 54 de kg, nu 60 si pentru patru kg vrei sa te risti? Le poti da jos prin renuntare la mancare(dulciuri, sosuri, fast food, etc)si prin exercitii. 54 e greutatea ideala pentru o fata, nu inteleg d c sa slabesti.
Parerea mea, acum tu daca vrei sa iei niste pastile pentru scurta durata, fara ca tu sa faci vreun efort nu rezolvi nimic e problema ta, dar ti-am dat un sfat.

| LNK a răspuns:

Salut!
Dar de ce trebuie sa folosesti pastile de slabit care pot avea efecte negative, in loc sa faci putin sport? In afara de faptul ca vei slabi 4 kg (ceea ce nu e mult deloc) te vei mentine si in forma. Oricum 4 kg nu e chiar asa de mult iar prin sport : cateva exercitii, alergat dimineata, se va rezolva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, cunosc pe cineva care ia asa ceva si se simte bine si e ok, dar nu cred ca in cazul tau ar trebui sa iei.