| Solix a întrebat:

Sunt bune vitaminele efervescente? A incercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sunt două intr-una, ca șamponul (medicament și ceva răcoritor)

| HadesSs a răspuns:

Depinde ce asteptari ai de la vitamine, in general inainte sa iei niste vitamine faci analize vezi ce lipsuri ai in organism, daca nu faci un sport sa ai nevoie de un complex, nu prea se justifica.

| Friday13 a răspuns:

Depinde ce fel de vitamine efervescente consumi. Orice vitamina consumata in exces poate creea probleme, plus că se recomanda să îți iei vitaminele nu din tablete efervescente, ci din fructe/legume/alune etc.
Mai degrabă aș opta pentru consumarea lor din mâncare decât din cine știe ce tablete, atât timp cât un doctor nu ți-a recomandat asta.

| xHisoka a răspuns:

Sunt destul de bune, si eu folosesc.