| littlemixer a întrebat:

Sunt clasa a VI-a si am 152 cm si 45 de kg eu cred ca sunt grasa. Cate kilograme ar trebui sa am? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Pentru varsta ta greutatea este ok. uite un link unde pot sa vezi ce greutate ai la inaltimea ta http://www.calcule.ro/......tutie.aspx

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Esti perfecta pentru varsta ta.

| Cleona a răspuns:

Si eu sunt in clasa VI, si mi se pare destul de normal, eu am 159-160 cm, si vreo 43 de kg, da tot cam asa, 45, si cred ca arati ok!

| alexa a răspuns:

La inaltimea si varsta ta arati foarte bine.nu te apuk acum sa tii diete sau sa ia pastile ca vei face multe prostii. sportul si o alimentatie santoasa sunt cele mai indicate.Nu esti grasa deloc!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Nu esti grasa, la inaltimea ta ar trebui sa ai 42 de kg, dar e bine si asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt Dana si am 26 de ani si vreau sa
îti spun ca pentru varsta, înăltimea si greutatea ta arăți destul de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti grasa deloc. Bucura-te de aceasta perioada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obeza

| Ventilator12345 a răspuns:

Stai calma ca esti ok. Cam atat, adica eu am 1.60 si am cam 45-46 kg.

| dark6 a răspuns:

Ca sa ai un corp superb trebuie sa ai 42 de kilograme la inaltimea ta.
Se calculeaza Inaltimea minus 10
ex.: la 165 cm ar trebui sa ai 55 de kilograme ( 165-10=55)