| cipri09 a întrebat:

Sunt in a 9 zi in care am varicela...am voie sa stau la soare avand in vedere faprul ca bubitele au coaja.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bursache a răspuns:

Nu

| bistriteanul a răspuns:

Nu ai voie deloc sa te expui la soare, nu este recomandat numai dupa ce dispar bubele!

| cipri09 explică:

Fratilor., faza e ca eu vineri am repetiti la danuri populare.si daca stau in casa pana vineri asta insemnand in total 11 zile sper ca nu se intampla nimic.

| acadelecolorate a răspuns:

Eu am avut varicela mai demult si trebuia sa plec la mare. eu am stat la soare cam cand incepusera sa-mi cada cojile si mai aveam doar pete
daca iti raman pete de la asta du-te si te bronzeaza ca nu se mai vad