| TMNT2013 a întrebat:

Sunt in a4a zi de la operatia da apendicita si vreau sa stiu daca am voie sa mananc ciocolata.Si de cand o sa pot sa mananc fructe crude?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai voie sa mananci ciocolata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cateva bucatele merg, dar nu in exces, inca nu se poate consuma!
Ar fii trebuit sa te sfatuiasca mnedicul ce poti manca, cat si cum.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta-te cu medicul.Eu zic ca da.Un baton de ciocolata sau ceva, da nu mult.

| 7QA3 a răspuns:

Nu, inca nu e ok sa mananci ciocolata, cel putin nu in cantitate mare. Poti lua cateva bucatele. Fructele crude le poti manca de acum, dar depinde mult de cum a decurs operatia, deci cel mai bine e sa-l intrebi pe doctorul care s-a ocupat de tine. Succes!