| Aldutssss31 a întrebat:

Sunt însărcinată în 31 de săptămâni și simt nevoia sa urinez des dar nu elimin decat o cantitate mică de urina si parca mai rămâne urina în vezica, nu se golește complet.Am facut urocultura cu câteva saptamani in urma si nu am infecție. Poate să fie senzatie falsă din cauza copilului care apasă pe vezica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca apare senzatia de a urina foarte des, atunci cand sarcina este destul de mare si are si o pozitie mai aparte, in care se sprijina si/sau este apasata peste vezica urinara. Poti deveni pe deplin linistita si lipsita chiar si de cea mai mica ingrijorare. Multa sanatate!

| Teo29 a răspuns:

Http://www.uractiv.ro/produse/uractiv-mami/
Ia asa preventiv, ajuta foarte mult!

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Daaa, e perfect normal