| anonim_4396 a întrebat:

Sunt permise energizantele in timp ce faci tratament cu antibiotice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PaturicaRoz a răspuns:

Sigur ca da. Energizantele nu conțin alcool :-).

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu.
Sursa: http://adevarul.ro/......index.html
Energizantele nu sunt bune chiar deloc. Ele nu au energie in ele insele, ci acestea scot energia depozitata in oase. Astfel se ajunge mai tarziu la carente de calciu si magneziu.

| RoyDupuis a răspuns (pentru anonimg):

M-am grabit si am acordat funda inaintea raspunsului tau... Iti multumesc! Am aflat lucruri noi.

| anonimg a răspuns (pentru RoyDupuis):

Nu trebuie sa te ingrijorezi. Eu nu scriu aici pentru funda. Si ma bucur ca nu am primit-o eu.
Noi suntem datori sa cunoastem fiziologia organismului cu care am fost binecuvantati de Dumnezeu.

| piratuu a răspuns:

Nu

| slow0 a răspuns:

Din cate stiu eu, nu. Dar mai bine nu risca lasa sa-si faca ele efectul.