| Dragos636 a întrebat:

Sunt sanatoase ouale crude? Cand eram mai mic mancam oua de prepelita crude cu miere de albine si imi placeau, dar nu stiu cat de sanatoase sunt ouale crude.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. daca iti plac, consuma-le rar, foarte rar, 2. din cate stiu eu nu, nu sunt sanatoase negatite, un mit din batrani spune ca ouale crude intaresc imunitatea, mai degraba mananci o portocala decat sa bei un ou. 3. ouale crude contin bacterii care iti pot afecta grav sanatatea, mai bine le fierbi sunt la fel de sanatoase si fierte!

2 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat