| Marius22222222222 a întrebat:

Mi-a cazut aseara o butelie peste picior. E umflat si ma doare rau. Dar nu e rupt. Cum sa il dezumflu? In afara de gheata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aplici fașă comprezivă. Se dezumflă singur când se repară țesutul stricat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa folosesti comprese reci, gheata (si ba da, gheata), foi de varza (reduc inflamatia, daca nu este rana deschisa) sau diferite unguente de la farmacie.