| anonim_4396 a întrebat:

Te poţi îmbolnăvi de la nişte zgârieturi de pisică?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Da daca pisica nu a fosst vaccinata, si daca are acces afara trebuie sa mergi la spitalul de boli infectioase pentru un antirabic si un antitetanos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si normal, trebuia sa te speli bine bine cu sapun si pe urma sa te dezinfectezi cu alcool medicinal, in cazul in care apar ceva probleme mergi de urgenta sa faci un vaccin ceva

| Hexiled a răspuns:

Nu doar daca se infecteaza funda?

Răspuns utilizator avertizat
| cristina6666 a răspuns:

Nu,dar trebuie sa cureti rana cu rivanoll sau ceva, si nu patesti nimic crede-ma