Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2819262intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
19 Dec
SATI 276.751AFISARI
134.266VIZITE
118.621V. UNICI
26 Iulie 2011
Anonim intreaba:

Tetraciclina este sau nu buna pentru durerea de masea?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    26 Iulie 2011 18:46
    Maariiaa a răspuns:

Nu poți folosi orice antibiotic,logic. Tetraciclina are rolul de a elimina puroiul și infecția, nu îți calmează durerea. Pentru asta, întreabă la farmacie ce ar fi bun. Eu luam augumentin și îmi calma durerea.

Numai bine.

• 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 26 Iulie 2011 18:44
    ÉrotiqueConseils a răspuns:
    Cel mai bine ar fi să vorbeşti cu un medic stomatolog. Şi da, pe post de antibiotic, tetraciclina este bună. Dacă doreşti un calmant, cumpără Aulin, este foarte bun.
    Sănătate!
  • 26 Iulie 2011 23:00
    ellamarin a răspuns:
    Http://www.i-medic.ro/medicamente/tetraciclina-capsule aici poti citi despre intrebuintarea tetraciclinei
  • 26 Iulie 2011 18:27
    caractere a răspuns:
    Pentru a elimina infectia pot folosi orice antibiotic? Va intreb deoarece am citit prospectul l tetraciclina si nu imi reiese ca ar fi bun si pentru masele.
  • 26 Iulie 2011 18:10
    nextlevel999 a răspuns:
    Antibioticele sunt doar pentru a elimina puroiul sau infectia
    pentru durere iti trebuie un calmant
  • 27 Iulie 2011 09:48
    frumusik34 a răspuns:
    Amoxacilina e pentru infectie amoxacilina 500 eu am avut si asa mi-a zis dentistul sa iau si mi-a trecutbig grin