Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2899564intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Apr
SATI 272.258AFISARI
145.395VIZITE
131.536V. UNICI

Tetraciclina este sau nu buna pentru durerea de masea?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Nu poți folosi orice antibiotic,logic. Tetraciclina are rolul de a elimina puroiul și infecția, nu îți calmează durerea. Pentru asta, întreabă la farmacie ce ar fi bun. Eu luam augumentin și îmi calma durerea.

Numai bine.

• 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Cel mai bine ar fi să vorbeşti cu un medic stomatolog. Şi da, pe post de antibiotic, tetraciclina este bună. Dacă doreşti un calmant, cumpără Aulin, este foarte bun.
    Sănătate!
  • a răspuns:
    Http://www.i-medic.ro/medicamente/tetraciclina-capsule aici poti citi despre intrebuintarea tetraciclinei
  • a răspuns:
    Pentru a elimina infectia pot folosi orice antibiotic? Va intreb deoarece am citit prospectul l tetraciclina si nu imi reiese ca ar fi bun si pentru masele.
  • a răspuns:
    Antibioticele sunt doar pentru a elimina puroiul sau infectia
    pentru durere iti trebuie un calmant
  • a răspuns:
    Amoxacilina e pentru infectie amoxacilina 500 eu am avut si asa mi-a zis dentistul sa iau si mi-a trecutbig grin