| anonim_4396 a întrebat:

Tigarile creeaza dependenta chiar daca nu tragi in piept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Da. Dependenta de nicotina este in special o dependenta psihica. Adica 90% din dependenta e data de obisnuinta de a fuma.

| Awndre a răspuns:

Nu cred, dar nu-i bine, iti face probleme la gat. Zic nu cred pentru ca eu fumez ocazional, la chefuri si asa, si multe persoane pe care le cunosc, si niciuna nu a devenit dependenta.laughing Pana la urma tine si de caracterul/ vointa fiecaruia.

| Ronnix a răspuns:

Sunt persoane carora le place fotbalul, chiar daca nu-l stiu sa joace. Deci... da.

| clickdreaptadelete a răspuns:

Faci cancer in cateva luni-un an-..nu daca fumezi o tigara doua pe luna.../fraiere/.

| Xtadelo a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat