| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce am venit de la piscina dupa o cazatura.Am cazut de la 1.50m, m-am dat cu capul de piciorul unui prieten (cred) si dupa m-am lovit cu spatele de margine si am cazut in apa! Prima data nu am putut sa respir si acum ma doare capul, putin, nu asa tare, maxilarul cand il misc (foarte putin) si spatele.Am ceva grav? :'(
P.S : Capul ma doare cel mai tare :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost la medic si cica nu am nimic la spate (nici nu ma mai doare), da am un cucui la cap si trebuie sa tin gheata :/

| DanielPH a răspuns:

Daca le poti misca, nu sunt rupte, dar ar putea sa fie vreun os fracturat/dizlocat.
Asteapta pana maine dimineata si apoi poti da singur/a un verdict.
Este normal sa te doara capul, totusi l-ai zguduit destul de tare, iar la maxilar, cred ca o sa se umfle...

| iulian1302 a răspuns:

Recomandat este sa mergi la un consult medical de specialitate. Este posibil sa ai un traumatism care trebuie tratat sau poate ai doar niste hematoame din cauza cazaturii si ar trebui sa iei ceva medicamente antiinflamatorii si analgezice prescrise de catre medic. Multa sanatate!

| Rallucaa435 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medic cu parintii. Asta ar fi(i) cea mai buna solutie. In caz ca ai ceva grav, medicul te poate vedea si iti poate recomanda diferite medicamente. Sper ca te-am ajutat :*. Funda?

| Cipilol a răspuns:

Mai bine du-te la doctor eu am cazur cu skateul am avut o durere foarte putina folosputinaTO SI AM RUPTO DETOTA