| anonim_4396 a întrebat:

TPU am inceput sa pufai Tigari in plaman. Adica intrebarea e ca pufai de 2 zile si eu am laringita cand racesc mereu ma rog. Intrebarea e ca daca mai pufai se intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| apokalipse96 a răspuns:

Daca o sa continui sa mai fumezi, o sa-ti scada imunitatea mai mult decat o ai acum, esti predispus la toti microbi si bacteriile cu care intri in contact, o sa te imbolnavasti mai repede decat pana acum.
sugestia mea este sa te lasi, ca e mai bine pentru tine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am lasat... intr un final am racit la plamani si am facut laringita. Multumesc de sfaturi

| Micu_Elena_1990 a răspuns:

Da.Ti-as sugera sa nu mai fumezi/pufai.E mai vine si pentru tine si pentru plămânii tai.