| NumeUtilizator10000 a întrebat:

TPU, daca am glicemia 80, asta inseamna ca am diabet? Uneori imi creste pana la 100.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, este o glicemie normala

| Donsavas a răspuns:

Poți sa ajungi și la 180 sau peste 200, atâta timp cât îți scade în timp, nu este nevoie de intervenție medicala doar ca ar fi bine sa nu treacă de 120-150 pentru a fi tu sigur ca nu vei avea probleme. În general, ce este trecut de 200 sau chiar 300 este considerat un prediabet, asta pana se instalează boala autoimuna și intervine medicul, asta în caz în care organismul nu reușește sa se descurce.

| annempx a răspuns:

Este ok glicemia.

| AmiraH a răspuns:

Valorile normale sunt de la 70 la 110. E buna