| NesquikDuoSpecial a întrebat:

TPU ma doare burta parca imi fierbe foarte tare si e fierbinte rău nu pot sta in picioare cad ca imi tremura sunt slabite si ma doare extrem de tare burta ce sa fac ajutati-ma pana nu ma dizolv de durere crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă îți este rău, cum de scrii pe site?
Bea ceai de mușețel/sunătoare/gălbenele.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Maxim96 a răspuns:

Poti consulta un medic si i-ti va spune mai exact ceea ce sa faci

| aleahimk a răspuns:

Pentru dureri de stomac este bun ceaiul de menta. Fa-ti unul si nu pune mult zahar in el -max o lgt.

| stalin a răspuns:

Daca durerea e 'concentrata' in jurul buricului, e foarte posibil sa fie vorba de apendicita! asa am patit eu in luna aprilie si am fost operat...sa speram ca nu e vorba de asa ceva! trimite pe cineva sa culeaga de afara cateva frunze de salcam! atentie, frunze si nu floare! orice durere de burta trece cu un astfel de ceai in maxim 5 minute! mlta sanatate!

| Andreea_Elena_Matei_1998 a răspuns:

Roaga pe cineva sa te ajute.Sau bea un ceai si mananca ceva putin sarat.Mergi la medic sau cheama ambulanta.Ei stiu cel mai bine ce sa faca!

| Elenutzaa_Ele_1999 a răspuns:

Intreaba-ti parintii, de medicamente sau pe un doctor.Ia medicamente, stai in pat, mananca doar la regim si nu fa efort.Intereseaza-te la doctorul de familie, si el isi va da seama despre ce e vorba dupa unde te doare burta. Poate e o doar indigestie, ai mancat mult? Incearca sa dai afara, si daca nu-ti vine pur si simplu stai linistita si o sa iti treaca.