| NumeUtilizator10000 a întrebat:

TPU, recent am mancat sfecla rosie, iar dupa 1 ora-doua am inceput sa urinez rosu, desi nu am nici o problema de urinare. Oare e de la sfecla rosie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Da este de la sfecla rosie binenteles. si eu am facut odata suc doar din sfecla rosie la storcator de fructe. si toata ziua am urinat rosu. DEci de la sfecla rosie, nu trebyuie sa te ingrijorezi

| Yasmin875 a răspuns:

Nu ai cum sa urinezi roșu.laughingCred că ți-a venit ciclul. Puneti un tampon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfecla rosie contine un pigment numit betacianina, el ti-a influentat culoarea urinei.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Este posibil ca orice aliment sa-ti influențeze culoarea scaunului sau urinei! Insa, daca s-a întâmplat o singură dată, nu reprezinta o amenintare asupra stării tale de sanatate! Daca se va repeta, fara sa consumi alimente de asa natura, sa iti faci un drum către spitalul din apropierea ta! Meriti"a doua sansa"

| Doeraxxx a răspuns:

Da e din cauza sfeclei rosii asa patesc si eu nu e ceva ingrijorator e normal!
Sper ca te-am ajutat!