| Andre13 a întrebat:

TPU...va rog sa ma ajutati crying. deci vineri am cazut pe mana, si azi am observat ca s. a umflat si daca imi fortez mana mi se accentueaza una dintre venele de la incheietura, iar cand apas in acel loc ma doare crying si ma dor si venele din zona aceea... ce credeti ca ar putea fi? [ funda]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JeLeu a răspuns:

Da, este o entorsa
Entorsa este un lichid care se formeaza cand strangi incheietura prea mult
Trece in 2 saptamani, sau in 3-4 h la operatie
si eu am cazut cu rolele si am avut entorsa la genunchi
nu este nimic grav, nu te ingrijorawinking

1 răspuns:
| aleza21 a răspuns:

Trebuie sa mergi neaparat la doctor, posibil entorsa