| Ciolac1 a întrebat:

Tușesc de vreo două luni și jumătate, am schimbat fel și fel de medicamente și tot nu mi-a trecut. Tusea este productivă și a fost încă de la început. Dar am momente, care au fost destul de dese, în care vomitam după ce tușeam. În ultima perioadă nu am mai vărsat deloc, dar tusea a rămas, iar uneori este seacă, mai mult înecată. Diferă de la zile la zile, uneori e înecată, alteori productivă, uneori vomit, alteori nu, uneori tușesc toată ziua, alteori de 2-3 ori pe zi. Nu știu ce să mai fac să scap de ea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este deja tuse cronica si trebuie mers de urgenta la medic pentru investigatii serioase, fiindca poti avea ceva la plamani (pneumonie, tuberculoza samd).
sanatate multa!

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Du-te la medic pentru investigatii amanuntite, nu doar consult.
Nu e de joaca sa tusesti de atatea luni si sa si vomiti.