| sy46 a întrebat:

Ulcerul si gastrita se pot vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da, cu tratament de la medicul gastroenterolog (in primul rand tratarea cauzei, adica infectia cu Helicobacter pylori)

3 răspunsuri:
| BloodMagickNecromance a răspuns:

Buna happy Si eu am avut ulcer. Mama m-a internat in spital pentru analize. Am stat doar 2 zile [ nu puteam mai mult rolling on the floor ] Cred ca trebuie sa te duci la spital pentru ca acasa sigur nu se vindeca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vindeca prin tratament. Dar trebuie sa-ti schimbi stilul de viata, altfel te vei imbolnavi din nou.

| VuVuZeLă a răspuns:

Logic că da...www.google.ro caută aici remedii;)