| TheodoraTrandafir a întrebat:

Un caine otravit mai rezista pana dimineata (sa merg la vetelinar), ce trebuie sa fac...sunt disperata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Apa cu sare cat de multa sa il faci sa elimine tot ce are in stomac.
Sa nu ii dai lapte! si anunta medicul veterinar cat mai repede.
O zi buna sa ai si
Doamne ajuta sa iti salvezi catelusulhappy

4 răspunsuri:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Lapte, lapte urgent!

| DrLolo a răspuns:

Depinde si ce otrava si cata cantitate dai sa bea apa cu bicarbonat cel mai bine ar fi sa mergi la veterinar

| DrLolo a răspuns:

In primul rand nu potim rezolva nimica daca ești disperata încearcă sa-l faci sa vomite

| DrLolo a răspuns:

Nui da in nici un caz lapte! dai apa călduță puțin sărată toarnoio pe gat pana vomita