| cosmin986522 a întrebat:

Un prieten a cazut de pe scari si are fractura la picior( zice ca mai are si entorsa, ruptura de ligamente). Mai are sanse vreodata sa faca sport(baschet, fotbal)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Da.Va putea juca dupa ce i se pune piciorul in ghips vreo 2 luni. Dar nu va mai putea face acel efort fizic care l-a facut inainte de ruptura.

| dany1219 a răspuns:

Da... dar dupa o perioda. pana se reface complet si atunci cand va juca sa nu se forteze la maxim.winking

| AlexMercer a răspuns:

Da, desigur poate sa faca sport(baschet, fotbal) dar din pacate trebuie sa i se puna piciorul respectiv in ghips (asta inseamna sa nu calce pe acel picior timp de cateva saptamani

(am trecut si eu prin asa ceva si stiu cum este)!

| pOrUmBiTzA_5701 a răspuns:

Depinde daca isi doreste cu adevarat...si depinde daca va fi sa nu operat