| DestinyDD a întrebat:

Un sirop bun pentru tuse productiva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Am sa ma gandesc la ceva naturist si foarte eficient.Laptele cald cu miere stiu ca este foarte bun, la fel si ceaiurile calde.Si siropurile din ridiche neagra, de patlagina.

| ytalyanu a răspuns:

Humex sau norofen

| IoanaAlbu a răspuns:

Sa nu iei niciodata Paxeladine pentru tuse productiva. Paxeladinul are substanta activa oxeladina care merge pe tuse neproductiva. Pentru tuse productiva poti incerca, ACC 200, Stodal, Ambroxol, Mucosolvan, Humex exectorant. Si poti incerca si urmatoarele remedii naturistehttp://www.femeilor.ro/tratament-naturist-pentru-tuse-468.html Sanatate multa!

| IoanaAlbu a răspuns:

Paxeladinul nu merge pe tuse productiva. Incerca Stodal. Ambroxol, Acc 200 si remedii naturistehttp://www.femeilor.ro/tratament-naturist-pentru-tuse-468.html

| onyka a răspuns:

Pai cred ca ''Nurofen''...big grin! sau "Prospan" (e din extract de iedera). si Humex, Eurespal, sau din gama celor naturiste siropul de muguri de pin+brad+plop, de ridiche neagra.sau erdomed (dar nu intotdeauna) si bronhexim (da roade mereu).
Dar ...vizita la medic este cea mai indicata.

| ღKittyღ_1281 a răspuns:

Mucosolvant,nurofen,

| anutza97 a răspuns:

Mucosin cu miere sirop la mine functioneza, eu oricum nu am luiat o pastila in viata mea si nu pot lua altceva decat siropuri... daca nu te der dai si u un click http://fripta.com/u.php?user=anutza9711

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Mucosolvan
Succes!

| kLaUdIu_2560 a răspuns:

Paxaladine sau Humex pentru tuse productiva
Asa ceri la farmacie Humex pentru tuse productive
Fuda