| deliiia1234 a întrebat:

Uractiv reactioneaza cu anticonceptionalele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Uractiv este un asa-numit supliment alimentar si nu un medicament. Astfel de produse nu trec prin testarea riguroasa prin care ar trece un medicament. Cum nu s-a testat, se cunoaste destul de putin despre interactiunile lui cu alte medicamente. Din acest motiv nu vei gasi un raspuns documentat la intrebarea ta. La bunul simt, nefiind un produs hormonal, Uractiv nu ar trebui sa interactioneze cu ACurile.