| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Buna TPU! In ultimul timp sunt destul de stresata... Cateodata din cauza stresului nici nu pot sa dorm, sau adorm tarziu... Daca stiti un remediu va rog sa ma ajutati! P.S. Am 12 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Poti incerca Magne B6, cate o tableta de 100 mg. de doua ori pe zi, dimineata si la pranz.

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Totul poate fi de natura hormonala. Ti-a venit prima menstra?

| Sl1pKnoT a răspuns:

Te duci frumos si alergi de 3 ori pe saptamana. Mananca legume verzi si proteine. Legumele verzi au fibre care ajuta la digestie si proteinele sunt grele, ele necesita 30% din calorii pentru a se digera. Pepenele si castravetele sunt bune pentru slabit deoarece au multa apa. Bea multa apa. Apa nu cola, si in timpul unei mese incearca sa bei minim un pahar cu apa. fa asta pentru o luna si o sa vezi diferentele. Poti sa faci si abdomene sau alte exercitii fizice. Efortul arde din calorii. Succes!

| Sl1pKnoT a răspuns:

Prin proteine nu ma refer la proteine prafuri. Alea sunt pentru bodybuilding. Proteine adica pui sau porc, dar porc mai putin, peste vita(la fel, mai putin).

| Sl1pKnoT a răspuns:

A wow! raspunsurile astea sunt la alta intrebare...scuzelaughing

| StoicaVladutz32 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca si tine. Tot ce trebuie sa faci e sa te duci la farmacie si sa-ti cumperi niste pastile de calmare, de relaxare. O sa vezi diferenta.