| Mihas a întrebat:

URGENT! Poimaine dau proba fizica la pedagogic si trebuie sa alerg 600de metri si pe mine ma cam doare intr-o parte cand alerg, imi puteti spune niste smecherii ca sa nu ma mai doara? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TSO7 a răspuns:

Mănancă înainte cu o oră, ceva consitent dar nu foarte mult, de preferat și ceva dulce ca o ciocolată. De asemenea hidratează-te, tot așa cu cel puțin jumate de oră înainte, de preferat apă plată. Dormi bine înainte, nu mai mult de 9 ore totuși. Fă încălzire cu 10 minute înainte de probă, dar nu foarte mult, doar vreo 2-3 minute.
Succes.

| Mihas explică (pentru TSO7):

Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| jmekerashu a răspuns:

Frate, da cu sănătatea ta ar trebui să stai internat, nu să dai probe