| Hhwswas a întrebat:

Nu mai pot! Tot ce mananc vomit. Gen daca mananc un biscuite peste 15-20 minute il vomit. Daca beau apa la fel. Nu mai stiu ce pot face, imi tremura mainile si picioarele, va rog mult, ajutor. Ce pot manca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Mergi la urgențe, la spital! Așa am pățit și eu și credeam că îmi va trece, dar ajunsesem să vomit și nu mai puteam că nu mai aveam ce, dar senzația aceea tot îmi rămăsese, ajunsesem să am starea aceea de vomă din 10 în 10 minute... Abia după ce am fost luată cu ambulanța și dusă de urgență la spital mi-am revenit, și a durat... Nici nu eram în stare să mai merg sau să vorbesc, atât de rău ajunsesem. Mi-au băgat 3 perfuzii, eram atât de deshidratată că mi se "trăsese" burta spre interior (nu prea știu cum să îți explic, dar parcă eram subnutrită când te uitai la abdomenul meu).
Așa că nu mai sta... dacă nu te poți deplasa pentru că te simți rău cheamă ambulanța sad De la deshidratare SE POATE MURI!

8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Du-te la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea un virus stomacal sau o problema la ficat. Desigur ca numai medicul poate da raspuns bun.Tremuri din cauza agitatiei, din cauza ca vomiti si stomacul e agitat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca cu paine copata si ceai de sunatoare, inghitituri mici si rare.Acum o felie de paine copata si doua trei inghitituri de ceai iar peste ceva timp la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul de aici de la raspunsuri a zis sa mananci fructe si legume. Unele dintre ele contin acid citric si mai rau iti face. Poate ca stii sau nu, dar in stomac exista acid clorhidric. In contact si cu fructele ( care se digera usor) iti provoaca si mai rau. Tu trebuie sa te duci la doctor, posibil sa ai tulburari digestive. Si mie mi s-a intamplat.

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Paine prajita si sa iei medicamente deoarece ai indigestie si mi-e mi s-a intamplat dar pentru orice eventualitate du-te la medic

| Aliendina27 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand sa te duci cat poti de repede la spital. Nu este de gluma asa ceva! Du-te la medic! El iti va recomanda tot ce ai nevoie pentru a te face bine! Multa sanatate!

| MARRInna16 a răspuns:

Ai mancat ceva stricat, du-te la urgenta cat mai repede!

| adraxela a răspuns:

Pai... eu zic asa... sa iti faci un ceai cald de menta sau musetel si sal bei. sa te intinzi pe pat o jumate de ora... si mancare?… pai poti sa mananci multe fruncte si legume cum ar fi fructe mere, pere, kiwi... legume morcovi, brocoli...
Sper ca te-am ajutat.happy
Multa sanatatewinking