| Spanac a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma! Vreau sa cresc in inaltime anul trecut am crescut 10 cm iar anul asta doar 3. Am 12 ani si 161 cm. si inca un lucru cum pot avea picioare subtiri? De la genunchi in jos le am subtiri dar de la genunchi in sus le am mai groase.Sunt la Voley. Slabesc foarte repede si foarte mult dar nu cresc deloc in inaltime. Nu vreau sa cred foarte mult, macar 3-4 cm in 2 luni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Katy20Kaithleen a răspuns:

Nu te supara dar la varsta ta esti prea inalta de ce vrei sa te mai inaltistraight face? Mai bine mai pune carnitza pe tine:*

| GabyZarny a răspuns:

Du'te la inot sau la baschet

| Bogdan_6967 a răspuns:

Pana la 20 de ani ai timp sa te tot inalti, asa ca nu pune problema sa mai cresti in inaltime cativa cm in 2 luni. Esti suficient de inalta pentru varsta ta, dar daca insisti, fa streching 15-20 minute in fiecare dimineata.

| mariamarlenn a răspuns:

Intrebarea asta e pusa la plictiseala nu?laughing)

| RuxandraBenMeir a răspuns:

Du'te la Basket...cea mai buna varianta si singura