| DenisaDenisax a întrebat:

Va rog frumos sa-mi spuneti ce sa fac sa ma ingras mai repede! Sunt foarte slaba, mananc foarte mult si des si tot nu se pune pe mine straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca te simti bine asa cum esti, adica nu ai probleme de sanatate care sa impuna luarea in greutate, cred ca e mult mai bine sa ai un regim alimentar echilibrat, fara a exagera cu mancarea pentru a te ingrasa. De exemplu, mie si nu numai mie, imi plac mai mult fetele slabe si chiar foarte slabe, in plus fetele care au ceva kilograme in plus fac eforturi mari sa slabeasca, deci consider ca daca esti slaba si nu ai probleme de sanatate, e un avantaj sa ramai asa cum esti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa ajut, am 13 ani si 80 chile deci am experienta in domeniu.Mananca micul dejun(care e cand te scoli)apoi peste 20 min mai mananca un mic dejun mai mare ca se apropie dupamiaza iar in timul asta de 30 min ia si gustari gen crtofi prajiti, chiftele, sunca cu ceapa, din astea usoare.La pranz mananca 2 feluri de mancare,fara sa bei aa inainte ca te umfla si nu iti mai e foame, iar dupa pranz da o plimbare(nu fuga ca arzi prea multe calori)pana la magazin, asta iti va face foame si de acolo ia-ti cipsuri, pufuleti si suc ca contine zahar.Te duci acasa mai mananci ceva cai obosit de la magazin pana acasa, iar dupa acea te duci si la bunici.La cina mananca ca la pranz numai ca bagi mai multa paine, iar pe la 00.00 trezirea si fa 3 sanvisuri cu salam, gascaval, unt si putin suc daca tia ramas de la plplimbarea spre magazin, si un sfert din ce ai in frigider. Daca i urmezi o sa ai 3 barbii. Funda?