| anonim_4396 a întrebat:

Va rog imi puteti spune o dieta echilibrata de slabit? doresc sa slabesc cam 8 kg cu o dieta (și sport) stiti ce ar trebui sa mananc, va rog imi faceti un plan pe fiecare zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NuDauNiciunNume a răspuns:

Cauta pe internet cate calorii trebuie sa mananci pentru a-ti mentine greutatea si dupa scade maxim 400 de calorii. Caloriile care raman reprezinta numarul maxim de calorii pe care trebuie sa le consumi zilnic ca sa slabesti. Asa ca masoara caloriile fiecarui preparat.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici, o dieta unde mananci bine si totusi slabesti:

https://www.facebook.com/groups/415182025589572

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De toate câte puțin.

| Anonima543m a răspuns:

Eu am slabit 8 kg de la 58 la 50 in 2 luni jumate, am mancat decat de 2 ori pe zi dupa amiaza la 1 si seara la 6 a fost totul ok si nu aveam nici pofta de mancare pentru ca era vara treaba asta si stii cum este vara, poti sa incerci sa mananci la ore fixe si sa faci exercitii macar 30 minute de 3 ori pe saptamana.

| AlexucAlina a răspuns:

Va pot face, contracost desigur. Prima saptamana gratuit, iar daca doriti mai departe continuati. alexuc.alina@yahoo.com. Este vorba despre planul Weight Watchers