| MaliFantomita a întrebat:

Va rog metode de a vomita nu pot sa vars am vomitat de 10 ori mai devreme pe jos si acum stau cu capul in veceu. Am mancat toate porcariile doar ca sa pot vomita am o grata de nu mai pot. Va rog repede ajutatima nu stiu ce sa fac ca sa pot vomita dau funda?! Ajutoor repede va rog fav orice apropo am 15 ani!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai vomitat de 10 ori ti-ai golit stomacul, nu mai ai ce sa versi. Ai grija sa te hidratezi, bea multa apa, pentru ca ai pierdut multa si e important sa nu te deshidratezi in situatii de astea.
De ce vrei sa versi? Ai mancat ceva? Mergi la spital daca e asa urgent/grav...

| CuriousStuff a răspuns (pentru CuriousStuff):

Poti sa vomiti daca iti bagi un deget sau capatul de la periuta de dinti pe gat, dar ma indoiesc ca mai ai ce. Am vazut ca ai mai lasat o intrebare asemanatoare. Ai o problema de sanatate care trebuie tratata, nu o mai amana ca o sa se inrautateasca. Mergi la medic cat de repede poti.