| leddy a întrebat:

Va rog sa ma mai ajutati cu o intrebare, nu e majora, dar oricum :
menstruatia daca tine in jur de 7-9 zile e normal? si am si dureri mari si scurgeri abundente...am fost si la ginecolog si nu mi-a spus nimic concret

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina_4026 a răspuns:

Sincer sa-ti spun si fara suparare dar medicul la care ai fost este un prost, asa medici trebuie de sugrumat.Adreseazate la alt medic numai decit, pentru ca peste ceva timp poti avea mari probleme cu singele. Daca ai scurgeri mari hemoglobina incepe a scadea si apare asa zisa boala anemia.Eu tot am avut aceleasi probleme si intr-adevar am probleme mari cu singele. Dar daca ai avut relatii sexuale cu partenerul tau atunci se poate fi si asa ai ramas insarcinata si din cauza unei dereglari ai pierdut sarcina, poate fi si problema ovarelor.Deci cu asa ceva nu se glumeste.Adreseazate de urgenta la medik.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, nu e normal. Dar daca esti foarte tanara si ai menstruatii de mai putin de doi ani, pot fi niste dereglari care sa dispara in timp.

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la alt ginecolog, daca sangerezi asa multe zile( e normal 4-5) si abundent pe deasupra, te vei anemia.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Normal e 3 sau cel mult 5 zile, ceva nu e in regula, mergi la alt medic.

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Multe femei poate avea 4-5 zile sau cum ai spus tu 7-9 zile, si verisoara mea tot ca tine are si nu are absolut nici o problema, iar ca ai dureri cam toate femeile au aceste dureri. parea mea stai linistita ca nu ai nimic nu te panica.pa pa

| valThina a răspuns:

Nu e o problema asta, mai ales daca ginecologu a spus ca nu e ceva grav.stiu fete la care le tine si cate 10 zile si le curge mult si au dureri dar o data cu timpul se regleaza.probabil ca si la tine e acelasi lucru(nu s-a reglat inca ciclul)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un titanus sanuai oifectie

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa citesti ghidul adolescentei creat de cei de la Chilotis!
https://chilotis.com/

| leddy explică:

Am 20, si deacu de 5 ani.mai bine zis de la inceput asa a fost, am fost si la ginecolog.si nimic nu mi-a spus

| leddy explică:

Ma ajutati va rog?
sunt noua aici (de ieri)
si vrea usa stiu cum dau fundita? daca am inteles bine se da fundita la cele mai bune raspunsuri, nu?