| RAY a întrebat:

Va rog sa nu faceti misto, faza e ca de camd m-am apucat de sport se repeta povestea de acuma un an adica durerii in piept care dureaza ore intregi, ameteli usoare,si cand manc mult simt dureri,cand stau pe o parte, saptamana asta fac ecocardiac,anul trecut am fost diagnosticat cu anevrism de sept interatrial,brd minor, am citit tot ce scrie despre el,dar nu ma regasesc acolo, nu inteleg de ce am durerile astea, nu sunt localizate undeva anume parca vine din piept da unde nu pot spune

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| VibeTrix a răspuns:

Du-te mai la doctor... Nu mai face mult sport, nu mai manca mult. Nu sunt medic, si nu stiu multe. Stiu cum e sa te doara in piept, si pe mine ma durea (doar ca tine vreo 2-3 min.) Bine, la mine stiu de ce ma durea ..dormeam doar pe partea sanga (si acum) pentru ca pe partea dreapa nu pot (am operatie, ceva complicat de spus.am la picior si deia. Eu zis ca te duci la doctor. daca am gresit cu ceva corecteaza-ma. aa, si inca ceva! nu te mai supara. nu mai tine in tine. nu e bine.

| RAY explică (pentru VibeTrix):

Pai asta si fac, proasta de doctorita mi-a blocat cardul de sanatate maine trebuie sal resetez aiurea tot maine sper sa am programare, azi mi-am luat gantere firar ghinion ma, nu sunt suparat, par eu suparat pe TPU?