| Glooring a întrebat:

Vad milioane de luminite albe, rosii, albastre, verzi (sunt foarte minuscule, dese si subtile, nu prea stiu cum sa le descriu, si nu imi pot da seama ce culoare au exact)

Imi licare pe fundal cum ar veni si imi incurca ochiul sa vada obiectele clar.

Cu cat e mai intuneric, intensitatea lor creste.
Daca e bezna, le vad mai intense cu 90% fata de cum le vad la lumina.

Cum fac sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Sunt pixeli, si nu ai mentionat pe ce fel de ecran le vezi, monitor, telefon, tableta?

| Glooring explică (pentru CVane):

Scuze... Am uitat sa mentionez...
"Luminitele" acelea le vede ochiul meu.

| CVane a răspuns (pentru Glooring):

Oh... Uhm... daca tii se intampla des, sa stii ca se poate sa fie o problema medicala, iti recomand sa vezi un doctor, cat mai repede.

| Glooring explică (pentru CVane):

La ce doctor?
La oftalmolog am fost ieri si nu a observat ca as avea asa ceva. Marog, nici eu nu i-am spus despre asta...
Mi-am luat ochelari, vad mai clar, dar tot ma incurca ''luminitele'' astea.

| CVane a răspuns (pentru Glooring):

Consumi ceva substante halucinogene, te droghezi? Vezi mereu, mereu luminitele sau doar in anumite momente?

| Glooring explică (pentru CVane):

Nu consum.
Cred ca este de la calculator nu stiu sigur.
Pentru ca daca ma uit in intuneric, pe langa "luminite" vad alb in fundal, ca si cand imaginea alba de la ecranul calculatorului mi-ar fi ramas intiparita in creier, acum nu stiu ce sa zic...

| CVane a răspuns (pentru Glooring):

Eu zic sa te duci din nou la doctor, si sa-i spui si problema asta. Nu cred ca te va ajuta cineva de pe aici, daca nu e temporar.