| andraioan a întrebat:

Vara aceasta de prin iunie i s-a umflat mamei muschiul gambei stang. A fost la tara in weekend si cand a sosit acasa si-a facut un dus. Dupa ce a iesit din baie sa-i fac un masaj, am zarit gamba umflata. Alergica nu este, din cate stiu eu. Oare de la ce poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Laly_4113 a răspuns:

Poate s-a lovit? in orice caz sa mearga la medic ca doctorul stie cel mai bine

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o tromboflebita, adica inflamatia venelor. Este frecventa la femei, la nivelul membrelor inferioare si are nevoie de tratament medicamentos recomandat de medic si repaus.