| izvordemunte a întrebat:

Vegetarian, lacto-ovo-vegentarian sau omnivor? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| slam a răspuns:

As vrea sa fiu lacto-ovo-vegetariana pentru ca nu sunt asa innebunita dupa carne
vegetarian nu prea fiindca imi place laptele big grin

3 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

De ce,ce?

| oana_8373 a răspuns:

Inca din cele mai vechi timpuri dieta omului includea hrana animala. Se argumenteaza ca in afara de cereale, fructe si zarzavaturi este necesar sa manance preparate alimentare din carne cu scopul de a avea o dieta echilibrata – motivul principal fiind acela ca alimentele din carne contin elemente care alcatuiesc corpul, de exemplu amino-acizi. Carnea are de asemenea toate mineralele necesare cum ar fi fierul, cuprul si fosfatii. Se sustine ca hrana carnata este o excelenta sursa de vitamina A, B complex, C si D. Grasimea din carne este o sursa de calorii si energie. intr-un cuvant toate alimentele sunt necesarewinking

| PunkyA a răspuns:

Lacto-ovo-vegetarian.De ce?
Pentru ca nu imi place carneabatting eyelashes
.