| Raul23223 a întrebat:

Vineri am fost într-o excursie la munte, și am întrat în râu, unde apa era foarte rece. Următoarea zi ma durea gatul îngrozitor de tare și am realizat ca am răcit. Apoi duminica, am observat ca mi au apărut niște bubite pe amigdale și în gât. Ce as putea sa fac? Țin sa menționez ca nu ma pot duce la un doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Pana ajungi la medic.
Vitamina C, miere, paracetamol.

| ALM2000RO a răspuns:

Să te duci la doctor imediat ce vei putea.

| MihaiMB a răspuns:

Numai un doctor poate să îți spună cum să te vindeci.