| anonim_4396 a întrebat:

Vitaminele Centrum de a la zinc ingrasa? Mi-a recomandat medicul din cauza anemiei insa nu as vrea sa iau cateva kilograme in plus, chiar vreau sa slabesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UnTipMisto a răspuns:

Nu te ingrasa nici o vitamina, numai ca iti fac pofta de mincare mai mare, daca te ponderezi si maninci ca de obicei nu se schimba nimic.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ingrasa, decat daca incepi sa mananci mai mult. Daca iti mentii dieta normala nu ar trebui sa te ingrasi.
Sfatul meu ar fi sa nu fii asa stresata daca te ingrasi, mai bine pui un kilogram doua (care nu se observa) si stii ca esti sanatoasa, iar mai tarziu poti incepe o cura de slabire, decat sa te abtii constant de la mancare, asa nu faci decat sa inrautatesti problema.

| Trandafirii a răspuns:

Daca medicul spune ca sunt bune inseamna ca acum nu trebuie sa tii cont daca te ingrasi