| AvalohAlyn a întrebat:

Vitaminele si mineralele ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Nope,nu te ingrasa.Doar mancarea te ingrasa. Unele vitamine, gen vitamina C, vitaminele B, iti provoaca pofta de mancare.De obicei ele iti dau pofte cam de ce iti lipseste tie in corp. Sfatul meu este sa nu cazi prada poftelor pentru ca eu de la tratament cu b1, b6, b12 ma ingrasasem 5 kg.Visam numai ciocolata si pufuleti happy

| AvalohAlyn explică (pentru dreamgirl94):

Si pentru ce ai luat b1, b6 si b12? Si eu voiam sa iau complexul B...

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

De ingrasat direct, nu au cum. Dar fac pofta de mancare, si in general starea de bine pe care o dau se traduce si printr-o dispozitie de hranire, asa ca, in multe cazuri, favorizeaza ingrasarea, iar la varste mai mici dezvoltarea fizica. Salut.

| PedoBarbie a răspuns:

Poate.

| dreamgirl94 a răspuns:

Am luat pentru neuropatie de nerv ulnar cu semipareza a antebratului si mainii.Se iau doar la avizul medicului, cu doze controlate.Ele se cam iau pentru reparari de nervi, pentru creier in principiu.