| sonia7026 a întrebat:

Voi ati luat lecitina? credeti ca este intr-adevar buna pentru sporirea capacitatii de memorare si concentrare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Are efect, dar ca sa isi faca efectul trebuie sa faci un tratament cu cel putin o luna inainte de momentul in care te apuci de invatat.

| nameuser a răspuns:

Nu e buna, te face dependenta, eu am luat doar de 3 ori intr-o luna si acum nu pot invata decat cu pastile, fara pastile nu ma pot deloc concentra

| lylye a răspuns:

Am luat, dar fara niciun efect. Depinde si de organism (cred). Am fost la medicul de familie si mi-a recomandat "MEMORIE SI CONCENTRARE" de la firma "ALEVIA". Anul asta am bacul, admiterea, si chiar am nevoie de sporirea capacitatii de memorare si concentrare. Lecitina nu m-a ajutat. In schimb, pastilele astea, da. Memorez mult mai repede, mult mai usor + am mai multa energie si nu mi-e somn la amiaza cum imi era inainte sa le iau. Poti sa mergi si tu la medicul tau de familie sa te interesezi, sau incearca ce ti-am spus eu. In Suceava, cutia costa doar 12 lei, si iti ajunge pentru o luna. Pupici

| ElizaAndreea a răspuns:

Sincer, cel mai bun lucru pentru sporirea capacitatii de memorare si concentrare e DORINTA DE A INVATA. Fara TV, calculator. La mine ajuta ciocolata neagra, cafeaua si muzica clasica, primele 2 in cantitati moderate. Daca inveti bine ziua, odihneste-te bine noaptea, e f important. Eu invat f bine noaptea. Totul e sa vrei. De asemenea, bea multa apa plata, consuma fructe, legume.Mult succes!