| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce deodorant folositi?sad
Nu mai vreau sa transpircrying, cu mirosul nu am probleme dar ma ud la subtrat. Offf nu mai rezist e foarte umilitorsad.
Va rog cine a mai trecut prin asa ceva si a scapat...sa`mi recomandati ceva bun ce ati folosit. Deodorant, roll`on orice.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Rexona women stick.Pentru mine a facut minuni.Eram uda pana la coate.Acum...sunt curata si uscata!

| tyana a răspuns:

Eu folosesc deodorantele Adidas, sunt foarte eficiente si au un miros placut.Referitor la transpiratia excesiva nu stiu daca exista vreun deodorant care sa faca minuni in acest sens.Insa stiu ca exista ceva pudre in farmacii care te pot ajuta.De asemenea un consult la dermatologie sau endocrinologie poate sa-ti rezolve prolema.Pana atunci iti recomand atentie mare la igiena si imbracaminte cat mai lejera care sa ii permita corpului sa respire. E important sa te hidratezi suficient pentru ca transpirand excesiv pierzi si o mare cantitate de apa si saruri din organism.Si nu mai fi necajit(a) pentru ca sunt multi oameni care se confrunta cu aceeasi problema.Multa bafta!happy

soothe
| soothe a răspuns:

E o problema complicata aici. Este greu de rezolvat cu deodorantul si medicina alopata; iar daca gasesti vreunul sa faca asta exista posibilitatea ca fooarte curand sa faci cancer de san, deoarece toxinele care se elimina in mod normal pe la subrat vor stagna acolo.
Daca as fi in locul tau m-as duce la un practician de medicina orientala (acupuncturist); daca transpiri si noaptea este posibil sa ai o deficienta a energiei Yin a ficatului si /sau rinichilor; daca esti iritabila si nervoasa mai tot timpul ficatul este suprasolicitat;
eventual incearca cu reflexoterapie desi lucreaza putin mai greu;
mai vorbim

| Razvan a răspuns:

Iti trebuie neaparat un deodorant solid. Poti incerca Garnier Mineralhappy

| johnny_1840 a răspuns:

Eu zis sa te speli la subrat cu sapun cu sulf il iei de la farmacie sau cu bicarbonat de sodiu dupa care cu gel de dus gen adidas, si sa folosesti un roll on sau un deodorant adidas sigur o sa dea rezultate garantat.

| multimoak a răspuns:

Deodorant barbatesc solid. Old spice. E din afara, dar eu l-am confiscat de la gagiu-miu ca avea 2. Cauta pe net. Si eu transpir excesiv sub brat, dar cu asta o zi intreaga n-am nici un stres.
Si evita materialele sintetice, foloseste doar bumbac 100%

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Ah lasa`ma ca si eu transpir f repede straight face vara nu pot sa port decat maieuri decoltate subrat si tricouri largi asa la maeca straight face. folosesc rexona dar spray:

| Just kidding a răspuns:

Eu folosesc unul de la dovebatting eyelashes si e destul de bun. Spala-te cat de des poti si da-te cu el big grin

| Levitchi_Vladimir_1984 a răspuns:

Transpiram cand era frig, cald, vara, iarna..in exces, curgea pe corp in jos transpiratia, era groaznic..pana am citit de un deodorant maxim(e 80 de lei)..ala face minuni. m-am dat de 3 ori intr'un an..pt ca te dai atunci cand transpiri in exces, te speli, te dai cu el si dimineata te dai cu deodorant...veti fi incantati si bucurosi precum niste copiibig grin